Lepšie plnené taštičky na trhu nenájdete

Veľká taštičková revolúcia prebiehala od konca roka 2016 do leta 2017. Za rovnakú cenu priniesla vyššiu kvalitu, lepšie náplne a väčšiu veľkosť taštičiek s ozdobným okrajom. Vybrať si môžete chutné slané taštičky alebo z rady sladkých, ktoré môžete podávať ako hlavné jedlo alebo dezert.

Vylepšená receptúra a vyššia kvalita

Bidfood investoval na jeseň 2016 do nových strojov. Postupne začal všetky taštičky so značkou Dobroty babičky Kláry vyrábať podľa novej receptúry.

Výrazne sa zvýšila kvalita náplní. Taštičky sa zväčšili z cca 10 g na 16 až 18 g. Výhodou je, že sa pri varení neotvárajú a nevytekajú. Taštičky sa môžu variť vo vode aj na pare v konvektomate.

K posledným doladením receptúr na základe skúseností zákazníkov došlo na jar. V lete sa už všetky taštičky distribuovali k zákazníkom v najvyššej kvalite a žiadne lepšie taštičky na trhu neexistujú.

Sladké plnené taštičky

Na výber je zo štyroch druhov sladkých náplní. Na šťavnatú jahodovú náplň sa používajú jahody rovnakej odrody ako na výrobu populárnej jahodovej zmrzliny Mrož. V jablkových taštičkách sú kocky jabĺk namiesto drene. Taštičky so slivkovým lekvárom obsahujú okrem lekváru aj sušené slivky. V tvarohovej náplni je minimálne 50% tvarohu.

Taštičky je možné podávať ako hlavné jedlo alebo dezert – stačí 2 až 3 kusy ozdobiť napr. šľahačkou a ovocím.
 

Slané plnené taštičky

Slané taštičky majú veľmi chutnú náplň zo špenátu zjemneného smotanou. Servírovať sa môžu poliate maslom, smotanovou alebo syrovou omáčkou, posypané petržlenovou vňaťou alebo pažítkou.

Fotografie: 
Mohlo by vás zaujímať
Ďakujeme všetkým návštevníkom Bidfood Expo 2018 za stretnutie na najväčšej gastronomickej udalosti roka pre odbornú verejnosť v SR. Veríme, že sme Vás dokázali inšpirovať a ceníme si spätnú väzbu, ktorá nás motivuje k ďalšej práci.
Vážení obchodní partneri, prajeme Vám príjemné prežitie vianočných sviatkov a do nového roku 2019 Vám želáme hlavne veľa zdravia, šťastia a pracovných i osobných úspechov.