Petron – divinové mäso

Divina z českých lesov sa vracia do regionálnych reštaurácií a domácností. Vysoko kvalitné mäso pod značkou Petron vyrába Bidfood vo vlastnom modernom závode. Na trh dodáva cenovo dostupnú divinu v stabilnej kvalite z preverených zvierat ulovených v Čechách . Túto hodnotnú tradičnú potravinu chce Bidfood vrátiť do nášho jedálnička.

Divina z českých lesov a poľovných revírov

česká zvěřina PetronDivina  Petron pochádza od českých poľovníckych združení, ktoré sa o zver celoročne starajú podľa poľovníckeho práva. Vďaka ich starostlivosti je zveri dostatok. Lov je potom prirodzený spôsob usmrtenia zvierat, ktoré by svojim premnožením narušili rovnováhu v prírode a spôsobili  škody. Preto je divina eticky a ekologicky hodnotnou potravinou.

Divoká zver na rozdiel od jatočnej netrpí stresom. Vďaka včasnému ošetreniu sa zver dostáva k spracovaniu v najvyššej možnej kvalite.

Katalog Zvěřinové maso Petron 2013

Petron – česká divina

Katalóg Zverinové mäso Petron 2013
(pdf, 5.45 MB)

  

Nová prevádzka na spracovanie diviny

V areáli spoločnosti Bidfood bola 12. decembra 2012 otvorená jedna z najväčších spracovní divinového mäsa v strednej a východnej Európe. Moderný závod spĺňa najprísnejšie hygienické podmienky a je pod stálym veterinárnym dohľadom. Každý prijatý kus prechádza niekoľkonásobnou kontrolou. Dvakrát zver prezerá úradný veterinárny lekár a vzorky mäsa precházajú laboratórnými testami.

česká zvěřina Petron | příjem zvěře v průběhu roku dle hmotnosti
príjem ulovenej zveri k zpracovaniu v priebehu roku podľa hmotnosti

Iba preverené mäso sa uvoľňuje k ďalšiemu zpracovaniu. Starostlivo ošetrená a riadne vychladená divina sa očisťuje do kuchynskej úpravy a vákuovo balí. K zákazníkom mieri divina Petron celoročne v stálej kvalite mrazená a v loveckej sezóne chladená.

Aktuálny sortiment nájdete v e-shope mojBidfood.sk pod značkou Petron.

Český výrobok

Výrobky z diviny  značky Petron získali 26. augusta 2013 oprávnenie používať logo „Český výrobok – Garantované Potravinárskou komorou ČR“. Logo upozorňuje na kvalitné produkty vyrobené v Česku z českých surovín.

Z lesa až na Váš stôl

Voľne žijúce zvieratá majú v prírode dostatok pohybu. Preto sa v ich mäse nachádza menej tuku a svalové vlákna sú jemnejšie ako u iného bežne konzumovaného mäsa. Aj vďaka tomu je divina dobre stráviteľná.

V potrave sa nevyskytujú umelé krmivá. Divina sa vyznačuje priaznivým zložením a je veľmi výživná. Okrem iného obsahuje dôležité Omega-3 nenasýtené mastné kyseliny a bielkoviny, ktoré ľudské telo nie je schopné samé vyprodukovať.

K zachovaniu všetkých hodnôt je dôležité odborné spracovanie a uchovanie mäsa bez porušenia teplotného reťazca. Posledný článok – prepravu k zákazníkovi zaisťujú moderné auta veľkoobchodu potravín Bidfood.

Značka Petron je zárukou najvyššej kvality diviny. Tento pôvodný prírodný produkt neodmysliteľne patrí do slovenskej tradičnej i modernej kuchyne.

Fotografie: 
česká divina Petron | spracovanie
česká zverina Petron | spracovanie
česká zverina Petron | spracovanie
česká zverina Petron | spracovanie
česká zverina Petron | spracovanie
Jelenie ragu na koreňovej zelenine so zemiakovo-kukuričným pyré a mäsovou omáčkou
Dusené muflonie stehno s údenou slaninou a konfitované zemiaky v masle s badyánom
Pliecko z diviaka po staročesky
Priložené súbory: 
PřílohaVelikost
PDF icon Katalog Zvěřinové maso Petron 20135.45 MB