Začnite deň raňajkami...

Hotel či penzión sa s hosťami lúči raňajkami – praje im krásny deň a teší sa na ďalšiu návštevu. Bohužiaľ občas je zo zloženia a spôsobu servírovania raňajok skôr počuť zbohom, navždy. Vďaka nášmu kompletnému sortimentu určenému na raňajky, pripravíte svojim hosťom prvotriedne raňajky.


Každý, kto sa ubytuje v hoteli alebo penzióne sa teší na to, čo pri raňajkách ochutná. Pre mnohých z nás nie sú raňajky len štartom do nového dňa, ale i rituálom.

Zaujímavé a chutné raňajky sú pre Váš podnik tou najlepšou vizitkou a reklamou. Nielenže sa k Vám spokojný hosť rád vráti, ale odporučí Vás i svojim známym a príbuzným.

Aké raňajky ponúknuť hosťom?

Raňajky rozdeľujeme na niekoľko základných skupín. Presný návod na prípravu, či zloženie raňajok nie je pevne daný. Napriek tomu môžeme povedať, že pre zostavovanie raňajkového menu existujú medzinárodne ustálené predlohy, ktoré si každý prevádzkovateľ upravuje podľa svojich možností a zvyklostí. Raňajky určite prispôsobujete nielen veľkosti Vášho hotela či penziónu, ale taktiež národnostnému zloženiu klientov, či ročnému obdobiu (čerstvé ovocie a zelenina).

Zvyčajne sa používa toto poradie pokrmov a nápojov:

1) ovocné a zeleninové výrobky, šťavy, ovocie, kompóty, zelenina, šaláty
2) obilninové kaše a výrobky
3) pokrmy z vajec (varené, miešané, omelety)
4) studené pokrmy (údené výrobky, ryby, syry, špeciality)
5) teplé pokrmy
6) raňajkové prílohy (maslo, džemy, rôsoly, med, mliečne výrobky, mlieko, jogurty)
7) pečivo, chlieb, jemné tukové pečivo
8) teplé nápoje a prílohy k teplým nápojom
9) studené nápoje nealko aj alko, šumivé víno, koňak

Kompletný sortiment výrobkov nájdete na našom e-shope mojBidfood.sk.


Kontinentálne raňajky

Menšie a ľahšie raňajky než anglické. Sú zložené predovšetkým
zo studených pokrmov: slané i sladké pečivo, koláče, marmelády,
maslo, saláma, šunka, syr, jogurt, cereálie a na pitie čaj, káva a džús.
 


Anglické raňajky

Obvykle sú tieto raňajky teplé a oveľa výdatnejšie než raňajky kontinentálne. Najčastejšie sa pri anglických raňajkách podávajú vajcia, ham and eggs, opekaná slaninka, klobásky, toasty, fazuľa a na pitie sa podáva opäť čaj (s mliekom), káva a džús. 


NÁŠ TIP! Gurmánske vajcia Coronet

  • Výrobok obsahuje 92 % vajec, 35 % smotany, tuku, mlieko, soľ, korenie (čierne korenie, muškátový oriešok, bazalka, majoránka).
  • 1 kg tekutých miešaných vajíčok zodpovedá cca 18 vajíčkam veľkosti M.
  • Z jedného kg je možné pripraviť 10 - 12 porcií.
  • Vďaka obsahu smotany a mlieka sa zmes pri servírovaní nevysušuje a pri samotnej príprave mierne zväčšuje svoj objem.


 

Objednať môžete online po prihlásení na mojBidfood.sk (noví zákazníci musia vyplniť registračný formulár) alebo volajte na Zákaznícke centrum tel. 032/ 774 28 50, 0912 05. 
Mohlo by vás zaujímať
Ďakujeme všetkým návštevníkom Bidfood Expo 2018 za stretnutie na najväčšej gastronomickej udalosti roka pre odbornú verejnosť v SR. Veríme, že sme Vás dokázali inšpirovať a ceníme si spätnú väzbu, ktorá nás motivuje k ďalšej práci.
Vážení obchodní partneri, prajeme Vám príjemné prežitie vianočných sviatkov a do nového roku 2019 Vám želáme hlavne veľa zdravia, šťastia a pracovných i osobných úspechov.