“Kráľovná medzi ryžami“

Ryža Carnaroli je extra jemná ryža známa aj ako „kráľovná medzi ryžami na rizoto“. Je považovaná za najlepšiu taliansku ryžu vhodnú na pravé krémové rizoto. Obsahuje okolo zrna dostatok škrobu, ktorý sa krásne do krémova rozpúšťa a zároveň obsahuje škroby pevné, vďaka ktorým zostáva po uvarení krásne pevná.


 

Viete, že...?

  • Ryža Carnaroli je strednozrnná ryža, ktorá sa
    pestuje v regiónoch Pávia, Novara a Vercelli na severe Talianska.

  • Tradične sa používa k príprave rizota, ale na rozdiel od ryže Arborio, má vyšší obsah škrobu, pevnejšiu textúru a dlhšie zrno.

  • Lepšie si udržuje tvar pri pomalom varení, ktoré je nevyhnutné pri príprave tradičného talianskeho rizota, pretože oproti iným druhom ryže má vyšší obsah amylózy.
     

Objednať môžete online po prihlásení na mojBidfood.sk (noví zákazníci musia vyplniť registračný formulár) alebo volajte na Zákaznícke centrum tel. 032/ 774 28 50, 0912 058 150.


Pripravte si s našimi výrobkami krémové a lahodné rizoto!

Mohlo by vás zaujímať
Ďakujeme všetkým návštevníkom Bidfood Expo 2018 za stretnutie na najväčšej gastronomickej udalosti roka pre odbornú verejnosť v SR. Veríme, že sme Vás dokázali inšpirovať a ceníme si spätnú väzbu, ktorá nás motivuje k ďalšej práci.
Vážení obchodní partneri, prajeme Vám príjemné prežitie vianočných sviatkov a do nového roku 2019 Vám želáme hlavne veľa zdravia, šťastia a pracovných i osobných úspechov.