Tuniak prvotriednej kvality

Tuniak žltoplutvý patrí k najdôležitejším rybám využívaných v gastronómii.


Tuniak žltoplutvý patrí k najvýznamnejším rybám v rybom hospodárstve a je veľmi obľúbený v gastronómii po celom svete. Má však aj množstvo pozitívnych účinkov na ľudký organizmus.Tuniak obsahuje veľa omega-3 mastných kyslín, vďaka čomu má prospešné účinky na zdravie.
 

Ako sa k nám tuniak dostane?

Rybárske lode nášho dodávateľa, ktorý sa zaoberá lovom tuniaka strávi na mori pri love maximálne jeden deň, ide o tzv. „day boats“. Lode sa čo najrýchlejšie vracajú so svojimi úlovkami naspäť na pevninu, kde dochádza k okamžitému spracovaniu. U všetkých rýb sa testuje kvalita mäsa špeciálnou kovovou trubičkou nazývanou „sashibo“, ktorá vyreže malú časť mäsa cca 10 cm za žiabrami a podľa farby mäsa, množstva tuku a štruktúry svaloviny sa určí následná kvalita ryby. Teplota v jadre svaloviny po celú dobu spracovania nesmie presiahnuť 2°C a po zabalení filiet do vákua a hygienického papiera nasleduje prevoz na letisko a letecký transport do Európy.
Sashimi AA kvalita je predovšetkým vhodná sa surovú úpravu (sushi, sashimi, tataki), ale hodí sa taktiež aj na steakovú úpravu či na prípravu tataráku alebo carpaccia.

Filety z tuniaka sa označujú 3 stupňami kvality:

  • A regular - menej výrazná farba, trochu mäkšia svalovina, napriek tomu veľmi dobre použiteľný na steakovú úpravu
  • AA sashimi - výraznejšia farba, pevnejšia štruktúra svaloviny, vhodné na steakovú úpravu, ale taktiež na sashimi, sushi, tataki, teda na surovú úpravu
  • AAA  super sashimi - najvyššia kvalita, ktorá sa dostane do Európy, pevná svalovina a červená farba mäsa
Objednať môžete online po prihlásení na mojBidfood.sk (noví zákazníci musia vyplniť registračný formulár) alebo volajte na Zákaznícke centrum tel. 032/ 774 28 50, 0912 05. 
Tuniak 
Mohlo by vás zaujímať
Ďakujeme všetkým návštevníkom Bidfood Expo 2018 za stretnutie na najväčšej gastronomickej udalosti roka pre odbornú verejnosť v SR. Veríme, že sme Vás dokázali inšpirovať a ceníme si spätnú väzbu, ktorá nás motivuje k ďalšej práci.
Vážení obchodní partneri, prajeme Vám príjemné prežitie vianočných sviatkov a do nového roku 2019 Vám želáme hlavne veľa zdravia, šťastia a pracovných i osobných úspechov.