Treska obyčajná – skrytý poklad

Výborné renomé tresky obyčajnej pokazili príbuzné ryby a podradné filé vydávané za tresku. Vyskúšajte vysoké, ručne vyrábané Cod filety z našej ponuky. S istotou ich potom zaradíte do stálej rybej ponuky po boku lososa a pstruha.


 


Po celom svete je treska obyčajná (latinsky Gadus morhua)
veľmi obľúbená pre svoje chutné jemné​ mäso. Žije  v chladnejších vodách severného Atlantického oceánu.

Jednu z najobľúbenejších a najkvalitnejších rýb Bidfood dováža od rybárov loviacich v Barentsovom mori. Práve tunajšie chladné čisté vody a dostatok potravy pozitívne ovplyvňujú kvalitu mäsa tresiek.


 

Viete, že...?
Treska patrí k celosvetovo najvyhľadávanejším rybám, pre svoje veľmi chutné a jemné mäso.
Má výborné dietetické hodnoty vďaka vysokému obsahu bielkovín a nízkemu obsahu tuku.
Je tiež bohatá na Omega 3 mastné kyseliny.

Cod filet

Filety s hmotnosťou 0,6 až 1,2 kg sa vyrábajú ručne a samostatne sa vákuujú. Biele vysoké mäso s minimom kostí sa hodí na všetky kuchynské úpravy: pečenie, smaženie, grilovanie, dusenie, varenie na pare. Treska môže zákazníkov v jedálničku upútať tiež pod anglickým názvom Cod.
 

Objednať môžete online po prihlásení na mojBidfood.sk (noví zákazníci musia vyplniť registračný formulár) alebo volajte na Zákaznícke centrum tel. 032/ 774 28 50, 0912 058 150

720020 COD filety s kožou vákuum kartón cca 2 kg

Blahodárne účinky

Mäso tresky je bohaté na tryptofán, základný stavebný kameň pre tvorbu serotonínu, „hormónu šťastia“. Treska má nízky obsah tuku aj kalorickú hodnotu. Je zdrojom vitamínu B12, jódu a selénu. Konzumácia tresky preventívne pôsobí proti výskytu kardiovaskulárnych chorôb, infarktu myokardu či vysokému krvnému tlaku.

Mohlo by vás zaujímať
Ďakujeme všetkým návštevníkom Bidfood Expo 2018 za stretnutie na najväčšej gastronomickej udalosti roka pre odbornú verejnosť v SR. Veríme, že sme Vás dokázali inšpirovať a ceníme si spätnú väzbu, ktorá nás motivuje k ďalšej práci.
Vážení obchodní partneri, prajeme Vám príjemné prežitie vianočných sviatkov a do nového roku 2019 Vám želáme hlavne veľa zdravia, šťastia a pracovných i osobných úspechov.