Sumček africký zo Slovenska

Potešte svoje chuťové poháriky rybou, ktorá je oceňovaná pre vysokú kvalitu mäsa, nízky obsah tuku a vysoký obsah bielkovín. Práve pre tieto vlastnosti je Sumček africký vyhľadávanou gastronomickou pochúťkou.

Sumček africký je sladkovodná dravá ryba. Má kvalitné mäso bez vnútrosvalových kostí, s výbornými dietetickými hodnotami. Mäso je typicky ružovo-červenej farby, s veľmi malým množstvom tuku (cca 3,5 - 4 %) a s vysokým obsahom bielkovín. Je bohaté na 3 a 6 omega mastné kyseliny, ktoré znižujú hladinu cholesterolu v krvi. Mäso Sumčeka afrického je bez rybieho zápachu, čo ocenia najmä deti, ale aj tí, ktorým ryby dodnes nevoňali. Štruktúra mäsa je veľmi konzistentná, preto sa s ním v kuchyni veľmi dobre pracuje. Ružovkasté sfarbenie mäsa po tepelnej úprave bledne. Pre svoje chuťové vlastnosti je považovaný za gastronomickú pochúťku.

  • slovenský výrobok
  • bez kože, kostí aj rybieho pachu
  • mimoriadne vhodný aj pre deti
  • mäso sumčeka má nízky obsah tuku a vysoký obsah bielkovín
  • bohatý je na 3 a 6 omega mastné kyseliny, ktoré znižujú hladinu cholesterolu v krvi

Slovenský produkt

Najväčšia chovňa sumčeka afrického v Európe sa nachádza v Handlovej, kde pri chove využívajú banskú vodu. Banskú vodu na základe kvalitatívnych znakov možno využívať bez obmedzenia na poľnohospodárske účely – chov rýb a pestovanie plodín. Okrem vodohospodárskeho významu má aj nemalý tepelno-energetický potenciál, využiteľný pre výrobu tepla, chladu a teplej vody transformáciou pomocou tepelných čerpadiel.

Handlová | chov sumčeka afrického

Inšpirujte sa receptami na prípravu Sumčeka afrického, ktoré nájdete na e-shope mojBidfood.sk: RECEPTY

Mohlo by vás zaujímať
Ďakujeme všetkým návštevníkom Bidfood Expo 2018 za stretnutie na najväčšej gastronomickej udalosti roka pre odbornú verejnosť v SR. Veríme, že sme Vás dokázali inšpirovať a ceníme si spätnú väzbu, ktorá nás motivuje k ďalšej práci.
Vážení obchodní partneri, prajeme Vám príjemné prežitie vianočných sviatkov a do nového roku 2019 Vám želáme hlavne veľa zdravia, šťastia a pracovných i osobných úspechov.