Morský vlk zo Stredomoria

Morský vlk je najznámejšou a najobľúbenejšou rybou Stredomoria.Obľúbený je najmä v talianskej, gréckej a francúzskej kuchyni. Loví sa na rybích farmách, vďaka čomu je cenovo dostupnejší, ako divoko lovený morský vlk. Čerstvá ryba má lesklú striebristú pokožku a jasné oči. Mäso je biele, žiabre sú čisté a sfarbené dočervena.

Viete, že...?
Náš morský vlk je chovaný v Jadranskom mori v Chorvátsku. Vďaka nižšej teplote vody rastie pomalšie, a preto je mäso pevnejšie, ako pri rybách chovaných v Turecku, Španielsku alebo Grécku. Veľkou výhodou Chorvátska je rýchla logistika, vďaka ktorej sa k nám ryby dostanú do 24 hodín od vylovenia.

Chuťovo patrí morský vlk k jemnejším rybám, ako je napríklad losos, avšak štruktúra mäsa je pevná. Výhodou je menší počet kostí, ktoré sú navyše jemné. Pred akoukoľvek tepelnou prípravou sa musí z vlka odstrániť  šupinatý povrch a plutvy.
Morský vlk je vhodný na grilovanie, pečenie, opekanie, dusenie, pošírovanie alebo smaženie. Celé ryby sa plnia listami byliniek, estragónom, pažítkou, dužinou limetiek alebo ochutenými rozmixovanými zemiakmi, slaninou a bravčovým mletým mäsom. Chuťovo vynikne v spojení s citrusovými plodmi – citrónom, limetkou, pomarančom. Kombinujte s olivovým olejom, maslom alebo bielym vínom. Zaujímavú kombináciu tvoria aj s kaparami a artičokami.

Objednať môžete online po prihlásení na mojBidfood.sk (noví zákazníci musia vyplniť registračný formulár) alebo volajte na Zákaznícke centrum tel. 032/ 774 28 50, 0912 058 150.

MORSKÝ VLK

Náš tip na prípravu:

Morského vlka vypitveme, zbavíme šupín a vyfiletujeme. Pripravené filety osolíme a okoreníme a zľahka pečieme na panvici na olivovom oleji do chrumkava. Pokvapkáme citrónom, potrieme maslom a necháme chvíľku postáť.

Mohlo by vás zaujímať
Ďakujeme všetkým návštevníkom Bidfood Expo 2018 za stretnutie na najväčšej gastronomickej udalosti roka pre odbornú verejnosť v SR. Veríme, že sme Vás dokázali inšpirovať a ceníme si spätnú väzbu, ktorá nás motivuje k ďalšej práci.
Vážení obchodní partneri, prajeme Vám príjemné prežitie vianočných sviatkov a do nového roku 2019 Vám želáme hlavne veľa zdravia, šťastia a pracovných i osobných úspechov.