Halibut atlantický z Nórska

Jemné aromatické mäso halibuta sa vyznačuje vyšším obsahom bielkovín a veľmi nízkym obsahom tuku. Ochutnajte túto gastronomickú pochúťku, ktorú Vám prinášame z Nórska.Halibut atlantický

Ako prvý sa objavil halibut atlantický (Hippoglossus hippoglossus) z Nórska, ktorý je najväčším zástupcom platesotvarých rýb. Obýva chladné vody severozápadného Atlantiku od Biskajského zálivu po celé pobrežie Nórska, Špicberky, Grónsko a areál jeho výskytu zahrnuje aj vody Newfoundlandu v Kanade.

Dorásť dokáže až do dĺžky 3,5 metra, vážiť cez 400 kg a dožiť sa až 60 rokov. Na lov halibuta sa musia rybárske lode plaviť väčšinou ďaleko. Na mori strávi aj niekoľko dní a preto niekedy nie sú ulovené ryby pri návrate do prístavu v najlepšej kondícii.

Preto Bidfood uprednostnil halibuty atlantické chované nórskymi rybármi v limitovaných objemoch na farmách v oblasti Averøy v strednej časti Nórska. Vďaka tomu má Bidfood kontrolu nad dátumom výlovu a tým istotu, že ryby budú vo výbornej kondícii. Hmotnosť ponúkaných halibutov s hlavou sa pohybuje v rozmedzí 5 až 7 kg.

Objednať môžete online po prihlásení na mojBidfood.sk (noví zákazníci musia vyplniť registračný formulár) alebo volajte na Zákaznícke centrum tel. 032/ 774 28 50, 0912 05.
191394  Halibut atlantický celý
191425  Halibut atlantický - fileta
191396  Halibut atlantický - údená fileta

Sushi alebo klasika?Z čerstvého surového halibuta môžete pripraviť fantastické sushi. Samozrejme sa hodí aj ku všetkým bežným kuchárskym úpravám. Jeho jemné biele mäso má iba okolo 3 g tuku a 20 g bielkovín na 100 g.

Mohlo by vás zaujímať
Ďakujeme všetkým návštevníkom Bidfood Expo 2018 za stretnutie na najväčšej gastronomickej udalosti roka pre odbornú verejnosť v SR. Veríme, že sme Vás dokázali inšpirovať a ceníme si spätnú väzbu, ktorá nás motivuje k ďalšej práci.
Vážení obchodní partneri, prajeme Vám príjemné prežitie vianočných sviatkov a do nového roku 2019 Vám želáme hlavne veľa zdravia, šťastia a pracovných i osobných úspechov.