Divinové mäso ... z lesa až na Váš stôl

Vysoko kvalitné mäso pod značkou Petron vyrába Bidfood vo vlastnom závode za prísnych hygienických podmienok pod neustálym dohľadom štátnej veterinárnej správy. Vďaka tomu si môžete byť istí, že je naše divinové mäso bezpečné!


Mäso z diviny je populárne nielen vďaka svojej výraznej chuti, ale aj preto, že je preň typický nízky obsah tuku a cholesterolu, keďže zver sa neustále pohybuje za potravou a žije v čistom lesnom prostredí.
Pre mäso z diviny je typický vysoký obsah bielkovín, nenasýtených mastných kyselín a omega 3 kyselín.

Aktuálny sortiment si môžete prezrieť na portáli mojBidfood.sk v kategórii Divina.

Divina Petron je:

  • Česká – zver pochádza iba z českých lesov.
  • Kvalitnáručné spracovanie vo vlastnom spracovateľskom závode a vysoké štandardy balenia zaručujú kvalitu každého kusu.
  • Chutnávďaka šokovému zamrazeniu nedôjde k poškodeniu svalových vlákien a mäso si zachová svoju štruktúru a chuť.
  • Kontrolovaná v našom závode prebieha dvojitá úradná veterinárna prehliadka každého kusu - posudzuje
    sa stav v koži ajbez kože. Úradné veterinárne prehliadky
    prebiehajú iba v spracovateľských závodoch.

Kuchárske tipy ​

Mäso musí byť na tanieri mäkké a šťavnaté. Mäso z diviny býva spravidla veľmi chudé, pre nízky obsah tuku vo svalovine je riziko vysušenia pomerne veľké. Aby sa pečená zverina nevysušila, chráni sa “slaninovým kabátikom“ ako aj obalom z cestíčka alebo sa počas pečenia podlieva výpekom. Pri tepelnej úprave sa odporúča používať teplomer na kontrolu vnútornej teploty.

Omáčky

Omáčka k divine je “čerešničkou“ na torte. Základom je divinový vývar alebo vlastná šťava, ktorá sa pripravuje z kostí daného druhu zvieraťa. Pripraví sa aromatický základný vývar, ktorý sa silno zredukuje.

Objednať môžete online po prihlásení na mojBidfood.sk (noví zákazníci musia vyplniť registračný formulár) alebo volajte na Zákaznícke centrum tel. 032/ 774 28 50, 0912 058 150.

Fotografie: 
Mohlo by vás zaujímať
Ďakujeme všetkým návštevníkom Bidfood Expo 2018 za stretnutie na najväčšej gastronomickej udalosti roka pre odbornú verejnosť v SR. Veríme, že sme Vás dokázali inšpirovať a ceníme si spätnú väzbu, ktorá nás motivuje k ďalšej práci.
Vážení obchodní partneri, prajeme Vám príjemné prežitie vianočných sviatkov a do nového roku 2019 Vám želáme hlavne veľa zdravia, šťastia a pracovných i osobných úspechov.