Chobotničky a krevety

Obľuba morských plodov aj v našej krajine bez mora neustále stúpa. Pokiaľ im dáte šancu, zistíte, že sú veľmi lahodné, zdravé a jednoduché na prípravu.


Krevety

Najobľúbenejšie morské plody. Existuje obrovské
množstvo druhov a veľkostí. Pochádzajú buď z Južnej Ameriky alebo z Ázie. Rovnako ako väčšina morských plodov sa konzumujú varené alebo inak tepelne upravené. Vhodné sú na grilovanie, varenie, pečenie, do šalátov aj kokteilov. Ich chuť podporíte vhodnými prísadami: zázvorom, cesnakom, citrónom, chilli, kvalitným olivovým olejem alebo limetkou.

Viete, že...?
Krevety po uvarení sčervenajú vďaka látke astraxanthin, ktorú prirodzene obsahujú.

Značenie veľkosti Kreviet:

  1. Čím väčší počet kreviet v balení, tým menšia kreveta

  2. Celé krevety počítame do kg, chvosty do libry

Viete, že...?
Všetky nevylúpané chvosty v našom sortimente sú EASYPEEL, čo znamená, že sa dajú ľahko olúpať. Majú narezaný pancier na chrbte a sú bez črievka, takže lúpanie je veľmi jednoduché a za pár sekúnd.

Chobotničky

Chobotnica je veľmi inteligentný hlavonožec žijúciv moriach a  oceánoch. Má 8 chápadiel a na nich prísavky. Pri obrane dokáže meniť farbu i štruktúru kože a vypustiť atrament. V gastronómii sú chobotnice veľmi obľúbenou delikatesou, najmä v stredomorskej a japonskej kuchyni. Obsahujú mnoho vitamínov, minerálov a sú vhodné pri diétnom stravovaní. U nás nájdete aj maličké chobotničky, ktoré sú chuťovo jemnejšie a mäkšie.

Chobotnice majú v gastronómii široké uplatnenie, jedia sa tepelne upravené aj surové (napr. v japonskom sushi). Môžu sa variť, smažiť, piecť, grilovať, dusiť alebo nakladať do nálevu. Konzumujú sa chápadlá, niekedy aj hlava. Hodí sa k cestovinám, ale výborná je i jednoducho grilovaná a pokvapkaná cesnakovým olejem, podávaná zo zeleninovou prílohou.

V prípade záujmu si tento sortiment môžete objednať online po prihlásení na mojBidfood.sk (noví zákazníci musia vyplniť registračný formulár) alebo volajte na Zákaznícke centrum tel. 032/ 774 28 50, 0912 058 150.

Krevety nevylúpané - celé
Krevety nevylúpané - chvosty
Krevety vylúpané

Chobotničky 30 - 60 ks/kg
Chobotnica

Mohlo by vás zaujímať
Ďakujeme všetkým návštevníkom Bidfood Expo 2018 za stretnutie na najväčšej gastronomickej udalosti roka pre odbornú verejnosť v SR. Veríme, že sme Vás dokázali inšpirovať a ceníme si spätnú väzbu, ktorá nás motivuje k ďalšej práci.
Vážení obchodní partneri, prajeme Vám príjemné prežitie vianočných sviatkov a do nového roku 2019 Vám želáme hlavne veľa zdravia, šťastia a pracovných i osobných úspechov.