Kačica divá

Divinové mäso PETRON spracovávame vo vlastnom modernom závode za prísnych hygienických podmienok. Preto si môžete byť istý, že naše divinové mäso je úplne bezpečné.


Doba lovu: 1. 9. - 30.11.

Kačica divá alebo kačica veľká je zúbkozobec z čeľade kačicovité. Kačica divá je najčastejšie a najďalej rozšírený druh kačice. Vyskytuje sa na celej severnej pologuli, od Európy cez Áziu až do Severnej Ameriky.

Kačica divá váži 850 až 1400 gramov. Jej dĺžka je približne 58 cm a jej rozpätie krídel až 81 - 98 cm a letieť dokáže maximálnou rýchlosťou 110 km za hodinu.
 

Objednať môžete online po prihlásení na mojBidfood.sk (noví zákazníci musia vyplniť registračný formulár) alebo volajte na Zákaznícke centrum tel. 032/ 774 28 50, 0912 058 150.

Kačica divá pitvaná bez kože
Kačica divá stehná s kosťou
Kačica divá - trupy
Kačica divá prsia

Na Slovensku je jeden z najrozšírenejších hniezdičov a zimujúcich druhov. Kačica divá hniezdi na dobre zarastených brehoch a ostrovoch tečúcich či stojatých vôd a močiarov. Počas migrácie uprednostňujú veľké otvorené vodné plochy. V najväčších množstvách zimujú na veľkých vodných tokoch a rozsiahlych nezamrznutých vodných plochách. Samičky sedia na vajciach raz do roka. Na 7 až 11(výnimočne aj 20) vajciach sedí 25 až 28 dní.

Potrava kačice divej pozostáva prevažne z rastlinných látok. Má rada semená, plody, zelené vodné a pobrežné rastliny. K potravinovému spektru patrí ale aj hmyz, mäkkýše, larvy, malé raky, žubrienky, ikry, malé ryby, žaby, červíky, a dokonca myši.

Kuchárske tipy:

Kačica divá má pevnejšie, oveľa menej tučné a oveľa voňavejšie mäso ako kačica domáca. Pri pečení je vždycky dobré vložiť do brucha zväzok divokých bylín (materina dúška, divoký fenikel ap.), aby sa chuť zvýraznila.

Nechajte sa inšpirovať našimi receptami:

RECEPTY KAČICA DIVÁ

Mohlo by vás zaujímať
Ďakujeme všetkým návštevníkom Bidfood Expo 2018 za stretnutie na najväčšej gastronomickej udalosti roka pre odbornú verejnosť v SR. Veríme, že sme Vás dokázali inšpirovať a ceníme si spätnú väzbu, ktorá nás motivuje k ďalšej práci.
Vážení obchodní partneri, prajeme Vám príjemné prežitie vianočných sviatkov a do nového roku 2019 Vám želáme hlavne veľa zdravia, šťastia a pracovných i osobných úspechov.