Prvý výrobca a veľkoobchod potravín s certifikátom MSC

Šetrný rybolov, kvalitné morské plody, výrobcovia, ktorí myslia na životné prostredie. To všetko vám zaručí certifikát MSC (Marine Stewardship Council).

Spoločnosť Bidfood Slovakia získala certifikát MSC, ktorý je ekoznačkou pre rybie produkty. Zákazníci tak nákupom morských plodov  s označením bielej rybky na modrom podklade získavajú nielen chutné, kvalitné mäso, ale aj jednoznačný doklad, že ich nákup bol tým správnym krokom k trvalo udržateľnému životnému prostrediu, ktoré zažíva v posledných desaťročiach viaceré negatívne a ohrozujúce zásahy.

Čo to znamená ekoznačka?

MSC je certifikačným programom v oblasti rybolovu, ktorý získavajú tie výrobky s dôrazom na ochranu zraniteľného morského ekosystému. Víziou medzinárodnej spoločnosti, ktorá sa certifikáciou udržateľného rybolovu zaoberá,  je priniesť globálne zlepšenie najmä v oblasti stavu zásob rýb, obnovením ich populácie i ochranou zraniteľných, ohrozených či chránených druhov a ekosystémov. Nakoľko svetové zásoby sú poškodené, je budúcnosť rybolovu hlavne v schopnosti trvalého udržania, a trend platí nielen v tejto oblasti.

V roku 2011 vydala spoločnosť MSC prvú štúdiu, v ktorej sledovala pozitívne dopady zavedenia certifikačného programu. Výsledky jednoznačne preukázali viacero zlepšení. Spoločnosť spolupracuje v súčasnosti už s viacerými výrobcami, dodávateľmi, spracovateľmi, ale i vedcami, ekologickými organizáciami z celého sveta a najmä s verejnosťou, ktorej dopyt po zdravých, kvalitných potravinách bez negatívnych zásahov do životného prostredia je už nielen trendom, ale aj nevyhnutnou potrebou súčasnosti.

Čo môžete od potravín s takýmto označením očakávať?

Ako zákazník spoločnosti Bidfood získavate nákupom morských plodov  s označením certifikátu MSC rad výhod. Ten zaručuje, že vaše potraviny  boli súčasťou šetrného rybolovu, v ktorom sa zamedzilo úmrtnosti nežiaducich  druhov rýb. Podľa výskumov ide o milióny ton rýb ročne, ktoré takto uhynú. Neskončia však na tanieri zákazníkov, ale sú len odpadom.   Zároveň rybolov s touto značkou neohrozuje stavy zásob rýb v danom ekosystéme a podieľa sa na neustálom obnovovaní biologickej rovnováhy.

Takisto  nehrozí, že by ste si doma piekli rybku od výrobcov, ktorí sú stíhaní pre nútenú prácu, či odstraňujú žraločie plutvy, najmä pre ich ziskovosť na čiernom trhu. O takýchto výrobcov certifikácia MSC rozhodne nemá záujem. Na našom e-shope mojBidfood.sk môžete už teraz nakúpiť kvalitné morské plody ekoznačkou MSC.  

Mohlo by vás zaujímať
Projekt s názvom Fresh Fish Servis Vám ako jediný na Slovensku prináša denne čerstvé ryby priamo k vašim dverám.
Hejk je zaužívaný názov pre Morskú šťuku argentínsku. Tento dravec má dôležité miesto v našom jedálničku. Ulovte si napríklad zmrazeného.