Téma # kurzy

Najdrahší seminár s ohľadom na ceny surovín, inšpiratívne menu a lektor, ktorého sláva sa dotýka hviezd. Presne to sľuboval kurz Talianskej kuchyne zameraný na seafood, ktorý viedol v Bidfood Gastrostudiu CZ šéfkuchár Riccardo Lucque, zakladateľ skupiny La Collezione.
Úplne prvý kurz v Bidfood Gastroštúdiu v ČR viedol v januári 2009 práve Manfred Klein. Teraz sa tu lúčil a to vo veľkom štýle. „Budúci kuchári sa učia, ako pracovať so surovinami, ale na korenie sa vo vzdelávaní zabúda. Pritom práve vďaka koreniu sa od seba národné kuchyne odlišujú, “ hovorí Manfred Klein.
Dobre vyzreté mäso je krehké, šťavnaté a bohaté na živiny. Má ich dokonca viac, ako mäso čerstvé. „Zrenie mäsa je zložitá disciplína a musíte počas nej strážiť veľa vecí. Pozor si musíte dať aj na baktérie,“ hovorí Andrea Serraino, odborník na potraviny živočíšneho pôvodu.
Fermentovaniu podľahol šéfkuchár Marek Svoboda pred rokom a od tej doby experimentuje s najrôznejšími surovinami. Kvasenie ho nadchlo natoľko, že mu zasvätil aj kurz v Bidfood Gastroštúdiu v ČR, ktorý sám lektoroval.
Snažíme sa zvyšovať úroveň slovenskej gastronómie, sledujeme svetové trendy, prichádzame s novými produktmi, inováciami a technológiami. V našom Gastroštúdiu v Novom Meste nad Váhom a v Prešove organizujeme odborné semináre, prednášky, prezentácie produktov a interaktívne varenia (workshopy), ktoré sú zamerané na moderné trendy v gastronómii. Sú určené pre našich zákazníkov, odbornú verejnosť ako aj pre zamestnancov.