Zázračný pútnik – treska SKREI

Tresky Skrei žijú za severným polárnym kruhom. Každoročne sa ryby v najlepšej kondícii vydávajú na púť za rozmnožovaním. Vďaka plnej sile a pohybu sa vyznačujú skvelým bielym jemným mäsom s minimom tuku. V tej dobe sa tresky Skrei taktiež lovia a Bidfood ich už tradične od januára do apríla vozí svojim zákazníkom.

Čo je Skrei? ​

Skrei je sezónna treska obyčajná v tej najlepšej podobe. K dispozícií je len od januára  do apríla
( presný termín sezóny sa mení v závislosti od počasia ). Treskou Skrei môže byť označovaná iba treska, ktorá je ulovená a spracovaná podľa prísnych požiadaviek, následne zabalená do 12 hodín od výlovu a uchovaná pri teplote 0 – 2°C. Nórske rybárstvo si zakladá na pôvode tresiek Skrei a preto iba tie, ktoré
spĺňajú prísne štandardy sa môžu pýšiť štítkom s označením Skrei.

Tresky Skrei bez hlavy so štítkom s označením Skrei môžete teraz objednať za akciovú cenu cez svojho obchodného zástupcu alebo e-shop mojBidfood.sk:

191245 Treska Skrei bez hlavy 4-6 kg

Životná púť tresiek Skrei

V severovýchodnej časti Atlantiku sa vyskytuje najväčšia časť
populácie tresky obyčajnej. Najviac ich žije v Barentsovom mori s čistou vodou a dostupnou potravou. Vďaka najlepším možným životným podmienkam sa odlišujú od tresiek žijúcich u pobrežia.

Každú zimu sa milióny štvorročných až sedemročných tresiek Skrei vydávajú na úžasnú púť pozdĺž nórskeho pobrežia za rozmnožovaním. Okolo súostrovia Lofoty dochádza k treniu v marci a apríli.

Vyliahnuté násady tresiek vďaka pobrežným prúdom doputujú behom leta do Barentsovho mora. Tresky tu žijú až do dospelosti, kedy ich čaká dlhá cesta do ich rodiska, aby založili ďalšiu generáciu tresiek Skrei.
 

Viete, že...?
Iba Treska obyčajná (Gadus morhua), ktorá na svojej ceste za rozmnožovaním putuje až k brehom nórskych Lofôt v Barentsovom mori môže nosiť označenie SKREI. Tresky túto úžasnú púť absolvujú vo veku 4 - 7 rokov, ryby sú vo svojej najlepšej kondícii, mäso je pevné s úplným minimom tuku. Ryby sú štandardne dodávané bez hlavy so štítkom s označením SKREI.


Ohromujúca chuť

Migračná cesta u tresky Skrei spôsobuje, že jej mäso má belšiu farbu ako treska v inom veku. Patrí medzi najzdravšie biele ryby a jedna porcia poskytne odporúčaný denný príjem omega 3 mastných kyselín.

Objednať môžete online po prihlásení na mojBidfood.sk (noví zákazníci musia vyplniť registračný formulár) alebo volajte na Zákaznícke centrum tel. 032/ 774 28 50, 0912 058 150.

Mohlo by vás zaujímať
Ďakujeme všetkým návštevníkom Bidfood Expo 2018 za stretnutie na najväčšej gastronomickej udalosti roka pre odbornú verejnosť v SR. Veríme, že sme Vás dokázali inšpirovať a ceníme si spätnú väzbu, ktorá nás motivuje k ďalšej práci.
Vážení obchodní partneri, prajeme Vám príjemné prežitie vianočných sviatkov a do nového roku 2019 Vám želáme hlavne veľa zdravia, šťastia a pracovných i osobných úspechov.