Varíme zdravú a pestrú stravu pre naše deti!

Navštívili sme ZŠ Kpt. J. Nálepku v Stupave, kde nám ukázali, že i z tradičných normovaných receptov sa dajú pripraviť zaujímavé jedlá. Recepty pre nás pripravila vedúca ŠJ p. Paulína Lachkovičová spolu so šéfkuchárom ŠJ p. Milošom Lachkovičom, ktorý nám zároveň poskytol krátky rozhovor.

Pán Lachkovič, môžete nám  priblížiť veľkosť vašej prevádzky?

V škole varíme obedy pre 540 prihlásených detí a pedagógov, plus 100 dôchodcov.


 


 

Cieľom Bidfood Slovakia je prinášať nové trendy do školského stravovania. Považujeme Vás za odborníka v gastronómii a práve preto sme Vás oslovili, aby ste pre nás pripravili a zároveň aj inšpirovali ostatných vedúcich ŠJ,  že i z tradičných normovaných receptov sa dajú pripraviť nové a zaujímavé jedlá.Zaujímalo by nás, z čoho vychádzate pri zostavovaní jedálneho lístka.

Jedlá vyberám podľa školských noriem, ktoré musím dodržiavať. Vyhľadávam jedlá, ktoré sa málo varia, jedlá náročnejšie na prípravu. Mojou snahou je pripravovať pestré jedlá, ktoré obsahujú veľa zeleniny. Takisto komunikujem s deťmi, aby som zistil, aké jedlá by chceli a podľa toho sa snažím upravovať jedálny lístok. Môj názor je, že každé dieťa má mať od malička právo výberu. Preto sme v našej ŠJ zaviedli možnosť výberu z dvoch jedál. 

Prečo ste sa rozhodli pre spoluprácu so spoločnosťou Bidfood Slovakia?

Prvoradá je pre mňa kvalita tovaru a promptnosť dodávky, ako aj ochota obchodného zástupcu. Kladiem dôraz na osobný kontakt s obchodným zástupcom. Snažím sa nájsť čas, aby som sa s ním porozprával. Toto sú dôvody, prečo som si vybral Vašu spoločnosť. 

Aký je Váš názor na kalkulačné listy?

Kalkulačné listy poznám a myslím si, že je to výborná pomôcka, ktorú by mal využívať každý kuchár, ktorý vie pracovať s počítačom. Ja takisto pri svojej práci využívam kalkulácie, pretože vďaka nim šetrím svoj čas.
Všetky recepty, výrobný postup a kalkulácie sú dostupné na našom e-shope: mojBidfood.sk, stačí sa len prihlásiť.

Mohlo by vás zaujímať
Ďakujeme všetkým návštevníkom Bidfood Expo 2018 za stretnutie na najväčšej gastronomickej udalosti roka pre odbornú verejnosť v SR. Veríme, že sme Vás dokázali inšpirovať a ceníme si spätnú väzbu, ktorá nás motivuje k ďalšej práci.
Vážení obchodní partneri, prajeme Vám príjemné prežitie vianočných sviatkov a do nového roku 2019 Vám želáme hlavne veľa zdravia, šťastia a pracovných i osobných úspechov.