Tuniak žltoplutvý

Tuniak žltoplutvý patrí k najdôležitejším rybám využívaným v gastronómii. Obýva teplejšie zóny Atlantického a Tichého oceánu. Bidfood dováža tuniaka letecky priamo z Malediv, Filipín či Indonézie.
Tuniak žltoplutvý patrí k najvýznamnejším rybám v rybom hospodárstve a je veľmi obľúbený v gastronómii po celom svete. Je jednou z najväčších a najrýchlejších rýb na svete. Niektoré jedince dosahujú hmotnosť až 180 kg a dĺžku približne 2,5 m. Pláva bezproblémovo aj rýchlosťou 90 kilometrov za hodinu. Má silné prúdnicovité telo, ostro zakončený rypák, kosákovité prsné plutvy a vysokú polmesiacovitú chvostovú plutvu. Tuniak sa vyskytuje v slaných, ale aj zmiešaných vodách tropického a subtropického pásma. Rozšírený je v Atlantickom oceáne, Stredozemnom mori a Čiernom mori. 
 

Aktuálny sortiment nájdete na e-shope mojBidfood.sk v kategórii Morkské ryby - TUNIAK

Filety z tuniaka sa označujú troma stupňami kvality:A – regular: menej výrazná farba, trochu mäkšia svalovina, napriek tomu veľmi dobre použiteľný na steakovú úpravu

AA – sashimi: výraznejšia farba, pevnejšia štruktúra svaloviny, vhodné na steakovú úpravu, ale taktiež na sashimi, sushi, tataki, teda na surovú úpravu

AAA – super sashimi: najvyššia kvalita, ktorá sa dostane do Európy, pevná svalovina a jasná červená farba mäsa

Pripravte si steak z tuniaka so zeleninovým kus-kusom a šafránovou omáčkou.
Kompletný recept s použitými ingredienciami a kalkuláciou nájdete na www.mojBidfood.sk.
Objednať môžete online po prihlásení na mojBidfood.sk (noví zákazníci musia vyplniť registračný formulár) alebo volajte na Zákaznícke centrum tel. 032/ 774 28 50, 0912 05.
Mohlo by vás zaujímať
Ďakujeme všetkým návštevníkom Bidfood Expo 2018 za stretnutie na najväčšej gastronomickej udalosti roka pre odbornú verejnosť v SR. Veríme, že sme Vás dokázali inšpirovať a ceníme si spätnú väzbu, ktorá nás motivuje k ďalšej práci.
Vážení obchodní partneri, prajeme Vám príjemné prežitie vianočných sviatkov a do nového roku 2019 Vám želáme hlavne veľa zdravia, šťastia a pracovných i osobných úspechov.