Thajská – ázijská kuchyňa

Nechajte sa aj vy očariť nezameniteľnou chuťou thajskej kuchyne a pripravte s našimi produktmi tie najlepšie pokrmy!


Thajská kuchyňa je najzdravšia, najpestrejšia, najchutnejšia a zároveň najmenej náročná. Tradičným thajským pokrmom je, samozrejme, ryža. Chuť porkmov je ostrá a korenistá. Najpoužívanejšou surovinou je chilli, cesnak, kokosové mlieko a tiež karí korenie. Stretnúť sa môžete aj s arašidmi a najrôznejšími - vždy čerstvými bylinkami.
 

Kokosové mlieko

  • Kokosové mlieko mnohí považujú za tekutinu vo vnútri
    kokosového orecha, čo samozrejme nie je pravda.

  • Vyrába sa z dužiny orecha. Kokosová dužina sa premieša s vodou do konzistencie pyré a následne sa cez tkaninu prepasíruje. Výsledkom procesu je aromatická, mliečna hustá tekutina s obsahom tuku 15 – 20 % (v závislosti od množstva pridanej vody).

  • Nedá sa na dlhú dobu homogenizovať, preto sa časom tuk oddelí od vody, čo je však prirodzený stav a neznižuje kvalitu produktu. Preto je pred použitím vhodné mlieko dobre pretrepať.

  • Využitie v kuchyni je veľmi široké. Prevažne sa používa v ázijskej kuchyni - do polievok, hlavných jedál, do dezertov a omáčok, ale aj ako surovina do mnohých kokteilov (napr. Piňa Colada). Ľudia alergickí na kravské mlieko, ním nahrádzajú klasické mlieko napr. do kávy.

Objednať môžete online po prihlásení na mojBidfood.sk (noví zákazníci musia vyplniť registračný formulár) alebo volajte na Zákaznícke centrum tel. 032/ 774 28 50, 0912 058 150.

Mohlo by vás zaujímať
Ďakujeme všetkým návštevníkom Bidfood Expo 2018 za stretnutie na najväčšej gastronomickej udalosti roka pre odbornú verejnosť v SR. Veríme, že sme Vás dokázali inšpirovať a ceníme si spätnú väzbu, ktorá nás motivuje k ďalšej práci.
Vážení obchodní partneri, prajeme Vám príjemné prežitie vianočných sviatkov a do nového roku 2019 Vám želáme hlavne veľa zdravia, šťastia a pracovných i osobných úspechov.