Talianske vína jednoducho milujeme

Sú originálne a nenapodobiteľné

Chutia inak, ako všetky ostatné. Talianske vína disponujú
veľkou variabilitou chutí. Zážitok sa väčšinou opakuje s každým novým vínom. V Taliansku sa vína vyrábajú až na výnimky z ich tradičných domácich odrôd. Nádherná a veľmi rozmanitá krajina disponuje priam ideálnymi podmienkami na pestovanie hrozna. Taliansko patrí k veľkým producentom vína s rozmanitou štruktúrou vín. Od najjednoduchších stolových vín, označovaných ako Víno de Tavola cez regionálne vína označované ako IGT, čo znamená Indicatione Geografica Tipica až po drahé a kvalitné vína. Tie sú označené ako DOC, alebo DOCG. DOC garantuje pôvod, odrodu a spôsob spracovania. Niektoré DOC a DOCG majú ešte kategóriu centra, alebo classico. Pri návšteve vinotéky si určite všimnite tieto označenia. Stojí za to si ich osvojiť.       

 

Soave Classico DOC Cesari

  • vhodné k ľahším jedlám aj ako samostatný nápoj

Chianti DOCG Santa Trinita

  • výborne doplní grilované červené mäso a cestoviny s tradičnými omáčkami

     

Objednať môžete online po prihlásení na mojBidfood.sk (noví zákazníci musia vyplniť registračný formulár) alebo volajte na Zákaznícke centrum tel. 032/ 774 28 50, 0912 058 150.


Garganera Chardonnay biele víno

  • určené na rozlievanie aj na varenie

Merlot červené víno

Mohlo by vás zaujímať
Ďakujeme všetkým návštevníkom Bidfood Expo 2018 za stretnutie na najväčšej gastronomickej udalosti roka pre odbornú verejnosť v SR. Veríme, že sme Vás dokázali inšpirovať a ceníme si spätnú väzbu, ktorá nás motivuje k ďalšej práci.
Vážení obchodní partneri, prajeme Vám príjemné prežitie vianočných sviatkov a do nového roku 2019 Vám želáme hlavne veľa zdravia, šťastia a pracovných i osobných úspechov.