Talianske vína 3 | Toskánske vína Santa Trinita

Legendárne Chianti a ďalšie najznámejšie Talianske vína pochádzajú z malebného Toskánska. 3. diel seriálu článkov "Talianske vína" sa zameriava na tieto magické nápoje plné slnka a dávnych príbehov. Bidfood distribuuje toskánske vína pod značkou Santa Trinita.

Santa Trinita

Toskánsko je srdcom Talianska, centrom tradičného vinárstva a jedným z hlavných pilierov, na ktorých je postavená reputácia Talianskych vín. Toskánska krajina, to sú oblé kopce s alejami a lány slnečníc, vinice zaliate slnkom a starobylá Florencia, Siena alebo Pisa.

Vína z toskánskych viníc sú dielom potomkov starobylých šľachtičných rodov, ale i nových talentovaných vinárov a kreatívnych enológov. Práve z tohto malebného regiónu, jedného z najkrajších na svete, pochádzajú najznámejšie talianske vína, napríklad slávne Chianti vyrábané z typickej odrody Sangiovese. Toskánske vinice sú často umiestnené i v vyšších polohách, na svahoch miestnych kopcov. Zmierňuje sa tak pôsobenie tepla a predlžuje doba zrenia.

Chianti DOCG

Červené víno sýtej rubínovej farby, ovocné vône s korenenými tónmi, predovšetkým bieleho korenia a borievky. Chuť je štruktúrovaná s jemnou trieslovinou.

Výborne doplní cestoviny s tradičnými omáčkami a grilované červené mäso.

Odroda: 100% Sangiovese | Vinárska oblasť: Toskánsko
| Obsah alkoholu: 12% | Teplota podávania: 16 – 18°C

736002 Chianti DOCG môžete objednať na mojBidfood.sk

​Montepulciano d'Abruzzo DOC

Červené víno žiarivej rubínovej farby prechádza zrením do granátovej, vo vôni možno rozoznať kvetiny i ovocie, predovšetkým višne a fialky. Chuť je suchá, harmonická.

Vhodné k pečenému, grilovanému mäsu a výrazným polievkam.

Odroda: 100% Montepulciano | Vinárska oblasť: Abruzzo
| Obsah alkoholu: 12,5% | Teplota podávania: 16 – 18°C

736004 Montepulciano d'Abruzzo DOC môžete objednať na mojBidfood.sk

Mohlo by vás zaujímať
Ďakujeme všetkým návštevníkom Bidfood Expo 2018 za stretnutie na najväčšej gastronomickej udalosti roka pre odbornú verejnosť v SR. Veríme, že sme Vás dokázali inšpirovať a ceníme si spätnú väzbu, ktorá nás motivuje k ďalšej práci.
Vážení obchodní partneri, prajeme Vám príjemné prežitie vianočných sviatkov a do nového roku 2019 Vám želáme hlavne veľa zdravia, šťastia a pracovných i osobných úspechov.