Receptové kalkulačné listy

Veľkoobchod potravín Bidfood poskytuje zdarma svojim zákazníkom online nástroj na tvorbu kalkulácií. Receptové kalkulačné listy v e-shope www.mojBidfood.sk. Medzi množstvom receptov si vyberú hotely, školské jedálne i stánky na kúpaliskách. Je možné zadávať i vlastné receptúry.

Prichádza čas, keď každý dobrý kuchár zahodí pero a kalkulačku. Stačí sadnúť k počítaču, zadať počet porcií, upraviť množstvo ingrediencií, podľa potreby niektoré nahradiť a kliknúť na „Prepočítať“.   

Dnes zákazníci nájdu na adrese www.mojBidfood.sk množstvo receptov, ktoré sa  neustále rozširujú. Inšpiratívne jedlá tu nájdu kuchári z luxusných hotelov i školských jedální.

Fantázii sa medze nekladú

Prevažnú väčšinu použitých ingrediencií síce pokrýva široký sortiment e-shopu, ale kalkulačné listy rozhodne nechcú obmedzovať fantáziu kuchárov. Akúkoľvek položku je možné vymazať alebo pridať surovinu vlastnú či z e-shopu, alebo meniť gramáže a počty porcií. Pri surovinách sa môže meniť množstvo použité na 1 porciu.

Každý receptový kalkulačný list obsahuje výpočty vzťahujúce sa k 1 porcii – hrubú hmotnosť všetkých surovín, hmotnosť mäsa a cenu. Po zadaní počtu porcií a následnom prepočítaní sa zmení celková cena surovín a množstvo kartónov, ktoré by mal kuchár objednať.

Samozrejme i navrhovaný počet kartónov je možné zmeniť. Zákazník si ich potom môže pridať z kalkulačného listu priamo do nákupného košíka jediným kliknutím myši. Výsledná kalkulácia zostáva uložená v e-shope len v profile konkrétneho užívateľa. Nikto iný k nim nemá prístup. Všetky zmeny je možné kedykoľvek vrátiť späť. Kalkuláciu je možné previesť do formátu PDF k vytlačeniu alebo uloženiu do počítača. Užívateľom s receptami pomôže drobná nápoveda - ikonka vo forme otáznikov alebo kompletný sprievodca.

Kalkulácií sa netreba báť. Je to hra, ktorú môže každý začať znovu od začiatku obnovením pôvodného receptu.

Všetkým zákazníkom zdarma

Prístup k receptom majú užívatelia e-shopu. Stačí sa zaregistrovať na www.mojBidfood.sk

Recepty sú dostupné po prihlásení v ľavom stĺpci. Inšpiráciu možno nájsť taktiež priamo pri produktoch v detaile tovaru v záložke Recepty!

Kontrola nákladov

Vďaka e-shopu majú jeho užívatelia kedykoľvek k dispozícii kalkulácie v aktuálnych cenách. Okamžite vidia,  kedy je treba zdvihnúť cenu, aby rozdiel pokryl prevádzkové náklady a zostal zaujímavý zisk. Skúsenosti z praxe dokazujú, že nestačí nosiť ceny v hlave, ale pravidelne vážiť a počítať.

Mohlo by vás zaujímať
Ďakujeme všetkým návštevníkom Bidfood Expo 2018 za stretnutie na najväčšej gastronomickej udalosti roka pre odbornú verejnosť v SR. Veríme, že sme Vás dokázali inšpirovať a ceníme si spätnú väzbu, ktorá nás motivuje k ďalšej práci.
Vážení obchodní partneri, prajeme Vám príjemné prežitie vianočných sviatkov a do nového roku 2019 Vám želáme hlavne veľa zdravia, šťastia a pracovných i osobných úspechov.