Prima zmrzlina Mrož – z ovocia a tvarohu

Nanuky a drene Mrož obsahujú oproti ostatným zmrzlinám extrémne vysoký podiel ovocia – vždy viac ako 50%. Vďaka tomu sa zaobídu bez aróm a farbív. Medzi ďalšie suroviny patrí smotana, tvaroh a jogurt. Vďaka svojej prírodne vyváženej chuti sa stal Mrož jedným z najobľúbenejších nanukov.

Originálny mrož plný jahôd

Mrož jahodový v tmavej poleve obsahuje viac ako 50% jahôd. V zmrzline nenájdete rastlinné tuky, vodu ani arómy a farbivá. Skrátka, prírodná chuť jahôd je najdôležitejšia! Preto sa do Mroža vyberajú iba niektoré odrody jahôd, ktoré musia byť vyzreté, zozberané v júni a rýchlo spracované, aby výsledná zmrzlina nestrácala chuť ani farbu. Podľa použitých jahôd sa potom mení odtieň zmrzliny.

Pani Dalena Martiníková, dnes vedúca vývoja zmrzlín v spoločnosti Bidfood Opava, vytvorila Mroža v januári 1992 ako svoj prvý výrobok. Podarilo sa jej dokonale vyvážiť receptúru, ktorá zostává dodnes bez zmien. Chuť jahôd zjemnila smotanou, príjemne dokyselila tvarohom a mierne dochutila cukrom. Vznikol tak originálny nanuk, ktorý nemá v Európe obdobu.

V továrni Bidfood Opava sa za rok vyrobí 30 miliónov Mrožov, pri ktorých výrobe sa spotrebuje takmer 1000 ton jahôd. Mrož sa vyrába plne automaticky bez dotyku ľudskej ruky. Moderná linka vyrobí 400 000 Mrožov denne.
 

Mrože sa množia

Rada populárnych zmrzlín sa postupne rozrastá. Najskôr sa Mrož začal popri tmavej čokoláde obliekať aj do bielej – Mrož jahodový v bielej poleve.

Rovnako viac ako 50% ovocia obsahuje aj novinka tohto leta Mrož Čierna ríbezľa s tvarohom. Bezkonkurenčne osviežujúca nearomatizovaná zmrzlina so smotanou je vďaka ríbezliam a tvarohu mierne kyslastá.
 

Ovocné drene

Tretím členom Mrožej rodiny sa stala v roku 2000 Jahodová dreň v malom kelímku, opäť s nezvyčajne vysokým podielom ovocia nad 55%. Rovnaká dreň sa oveľa neskôr začala baliť aj do modernej tuby.

Drene na drievku v čokoláde s viac ako 60% nepasírovaného ovocia bez stabilizátorov – to sú Mrož JahodyMrož Maliny. Naposledy k nim pribudol Mrož Marhule– dreň zo slnkom vyzretých marhúľ zahalená v tmavej kakaovej poleve.

Aktuálny sortiment nájdete na mojBidfood.sk v kategóriách:
Nanuky, kornúty PRIMA / Rodinné balenia PRIMA

Kornúty

Zmrzlina s jogurtom a malinovým toppingom alebo ľahká mliečna jahodová zmrzlina? Obe v chrumkavých oblátkových kornútoch.


 

Vaničky

Pre rodinné maškrtenie počas horúcich letných dní prídu vhod zmrzliny vo vaničkách. Ku klasike Mrož jahodový s tvarohom a elegantnej zmrzline Mrož Čierna ríbezľa s tvarohom pribudli toto leto hneď dve novinky – Mrož čučoriedkový s jogurtom a osviežujúci Mrož malinový s tvarohom.

Objednať môžete online po prihlásení na mojBidfood.sk (noví zákazníci musia vyplniť registračný formulár) alebo volajte na Zákaznícke centrum tel. 032/ 774 28 50, 0912 05.

Fotografie: 
Mohlo by vás zaujímať
Ďakujeme všetkým návštevníkom Bidfood Expo 2018 za stretnutie na najväčšej gastronomickej udalosti roka pre odbornú verejnosť v SR. Veríme, že sme Vás dokázali inšpirovať a ceníme si spätnú väzbu, ktorá nás motivuje k ďalšej práci.
Vážení obchodní partneri, prajeme Vám príjemné prežitie vianočných sviatkov a do nového roku 2019 Vám želáme hlavne veľa zdravia, šťastia a pracovných i osobných úspechov.