Nové trendy v školskom stravovaní

Záleží nám na zdraví našich najmenších, preto pomáhame zamestnancom školských stravovacích zariadení vštepovať deťom správne stravovacie návyky a neustále prinášame nové moderné chute a vône do školského stravovania.


 

Pravidelne organizujeme varenie v školských
jedálňach, kde prezentujeme nové trendy v školskom stravovaní, s využitím existujúcich školských noriem. Tentokrát sme navštívili Gymnázium Angely Merici v Trnave, kde sme v spolupráci s pani vedúcou jedálne pripravili pre deti malé prekvapenie. Dňa 31.1.2017 pripravoval pre deti obed v školskej jedálni šéfkuchár spoločnosti Bidfood Marek Madzik v spolupráci s pani kuchárkami. Šéfkuchár pre deti pripravil chutné mäso, ktoré je Svetovou zdravotníckou organizáciou označované za jedno z najdiétnejších druhov mäsa. Obsahuje minimum tuku a cholesterolu. Je zásobárňou proteínov, minerálov a vitamínov. Pre deti bolo veľkým prekvapením, keď zistili že mäso, ktoré obedovali bol králik pripravený na zelenine.

Recepty a kalkulácie nájdete na mojBidfood.sk.p. Zuzana Rayová
vedúca školskej jedálne
Gymnázium Angely Merici v Trnave 

Otázka:

Pani Rayová, prečo ste sa rozhodli použiť práve králika od spoločnosti Bidfood Slovakia s.r.o.?

Odpoveď:

"Našim deťom pripravujeme stravu v súlade s princípmi zdravej výživy. Keďže mäso z králika je ľahko stráviteľné, má nízky obsah cholesterolu a tuku, rozhodla som sa opätovne toto mäso zaradiť do jedálneho lístka. Vybrala som normu z poslednej aktualizácie Materiálno spotrebných noriem pre školské stravovanie. So spoločnosťou Bidfood Slovakia s.r.o. spolupracujem niekoľko rokov, jeho produktom dôverujem a dlhodobo máme navzájom korektný obchodný vzťah."
Aj naďalej budeme pokračovať v našom úsilí vštepovať deťom správne stravovacie návyky, je však predovšetkým na rodičoch, aby v deťoch vypestovali návyk ku konzumácii zdravých a telu prospešných potravín.

Mohlo by vás zaujímať
Ďakujeme všetkým návštevníkom Bidfood Expo 2018 za stretnutie na najväčšej gastronomickej udalosti roka pre odbornú verejnosť v SR. Veríme, že sme Vás dokázali inšpirovať a ceníme si spätnú väzbu, ktorá nás motivuje k ďalšej práci.
Vážení obchodní partneri, prajeme Vám príjemné prežitie vianočných sviatkov a do nového roku 2019 Vám želáme hlavne veľa zdravia, šťastia a pracovných i osobných úspechov.