Nemecké ostrie

Precíznosť. Toto slovo presne vystihuje podstatu nožov značky F. Dick. Precízne ostrie, precízny rez, precízna práca. Spoločnosť Bidfood vám predstavuje kolekciu nožov, ktoré zhmotňujú nemeckú dôslednosť.

Nôž je základom a najlepším pomocníkom každého kuchára. Nejde len o vykostenie kurčaťa či nakrájanie zeleniny na tenké plátky. Sila kvalitného noža sa prejaví napríklad aj pri krájaní syra alebo chleba. Preto sme do nášho portfólia zaradili širokú ponuku nožov značky F. Dick. S nimi máte zaistenú polovicu úspechu pri príprave pokrmov.

F. Dick – tradičná značka profesionálov

dick_logo_claim_rgb300dpi.jpgRodinná firma reprezentujúca nemeckú kvalitu. Tak môžeme charakterizovať značku F. Dick. Aj napriek 240-ročnej tradícii si táto značka zachováva tvár rodinného podniku, ktorý sa dnes pýši tým, že je hlavnou svetovou značkou všetkých kuchárov – nielen profesionálnych, ale aj amatérskych.

Od založenia v roku 1778 v Esslingene sa firma F. Dick vypracovala až na jediného výrobcu s kompletným portfóliom nožov, ocieľok, pomôcok pre kuchárov a mäsiarov, mäsiarskych strojov a brúsok na svete. Práve dlhá tradícia je zárukou vysokej kvality skrytej za výrobnými skúsenosťami. Značka F. Dick je charakterizovaná synonymami dôsledný design, premyslená funkcia a maximálna kvalita. Vyskúšajte kombináciu tradičného postupu s využitím moderných technológií.

Pozrite si kompletnú ponuku produktov značky F. Dick na e-shope mojBidfood.sk

Od ocele k precíznosti

Nejde len o ostrie noža. Precíznosť tkvie v rukoväti, ergonomickom tvare a ľahkosti noža. Práca s ním musí byť jednoduchá a plynulá. Aby však boli tieto parametre dosiahnuté, kľúčovým sa stáva vývoj a výroba nožov. Ukazovateľom kvality nožov nie je len ostrosť čepele. Dôležitými sú:

  • kvalita ocele,

  • proces vyhotovenia,

  • tvar čepele a uhol rezu,

  • štruktúra povrchu čepele,

  • hygienická nezávadnosť (bez hrdze).

Pokiaľ sa nože značky F. Dick stanú vašou prvou voľbou, môžete si byť istí, že splnia všetky stanovené požiadavky.

Päť dôvodov, prečo F. Dick:

  1. Záruka kvality tkvie v 240 ročnej tradícii.
  2. Garancia nehrdzavejúcej a vysoko kvalitnej ocele.
  3. Prísna výstupná kontrola.
  4. Dlhá životnosť vďaka bezplatnému servisu v dôsledku poškodenia materiálu či spracovania.
  5. Spoľahlivý pomocník profesionálnych kuchárov a mäsiarov.

Všestranný pomocník

830210_-_8_1947_21.jpgTým najdôležitejším náčiním, ktoré predstavuje srdce každej kuchyne, je nôž. Stabilná čepeľ so zaobleným tvarom je univerzálnym pomocníkom na krájanie zeleniny, byliniek, mäsa či rýb. Ideálnou voľbou je tento kuchársky nôž s dĺžkou čepele 21 cm.

Zeleninový kráľ

830262_-_8_1742_18.jpgOvocie a zelenina nakrájané na precízne plátky. To zabezpečí nôž Santoku s dĺžkou čepele 18 cm. Svoje miesto si však nájde v každej kuchyni, pretože ho oceníte aj pri krájaní mäsa. Tvar čepele navyše zabezpečí nabratie zeleniny priamo na nôž tak, aby bolo možné ju jednoducho pridať na panvicu či do hrnca.

Profesionál vo vykosťovaní

830244_-_8_2182_13-66.jpgPri vykosťovaní mäsa je dôležité pevné uchopenie noža. Mäkká protišmyková rukoväť tohto profesionálneho vykosťovacieho noža zabraňuje vykĺznutiu za mokra alebo pri mastnote. Navyše, čepeľ s dĺžkou 13 cm umožňuje jednoduchú manipuláciu.

Majster na chlieb

830221_-_8_1939_21.jpgPotrhaný či zdeformovaný chlieb neláka nikoho. Vďaka vlnitému výbrusu tohto noža s čepeľou dĺžky 21 cm hravo nakrájate chlieb či jemné pečivo na rovnomerné plátky, pričom zachováte jeho nadýchanú štruktúru.

Neodmysliteľná súčasť

830453_-_7_6543_30_0.jpgAj tá najkvalitnejšia oceľ niekedy potrebuje obnoviť svoju ostrosť. Preto je potrebné vždy mať po ruke ocieľku. Táto ocieľka v guľatom prevedení s dĺžkou 30 cm má štandardný ťah, vďaka čomu je vhodná ako pre mäsiarov, tak aj kuchárov.

830492_-_8_1077_01.jpgOchranné puzdro

Kvalitu treba chrániť. Toto 11-dielne rolovacie puzdro obsahuje vrecká, ktoré sú flexibilné, a tak sa vyhnete zdĺhavému hľadaniu tej správnej priehradky. Bonusom je aj doplnkové vrecko pre vaše osobné veci.

Mohlo by vás zaujímať
Využite časovo limitovanú ponuku a objednávajte bravčové mäso za skvelé ceny.
Z veľmi kvalitnej rybej suroviny sa vyrábajú vynikajúce nugety, ktoré sa v gastronómii osvedčili ako hlavné jedlo i chuťovka na rautoch. Teraz prichádza verzia v maloobchodnom balení pod značkou Nowaco.