Mikulášske varenie s Bidfood-om

Záleží nám na zdraví našich najmenších, preto pomáhame zamestnancom školských stravovacích zariadení vštepovať deťom správne stravovacie návyky a neustále prinášame nové moderné chute a vône do školského stravovania.

Pravidelne organizujeme varenie v školských jedálňach, kde prezentujeme nové trendy v školskom stravovaní, s využitím existujúcich školských noriem. Tentokrát sme navštívili Základnú školu na Ul. 17. novembra v Sabinove, kde sme v spolupráci s pani vedúcou jedálne pripravili pre deti malé mikulášske prekvapenie. Dňa 6.12.2017 pripravoval pre deti obed v školskej jedálni šéfkuchár spoločnosti Bidfood Marek Madzik a Anton Kubík zo spoločnosti Bonduelle v spolupráci s pani kuchárkami. Na deti čakal chutný mikulášsky obed v podobe tekvicovej polievky, plnených kuracích pŕs s baby mrkvičkou a zemiakmi a jablkovo-mrkvový koláč. 
Po výdatnom obede nasledovala, krátka prednáška od kuchárov, na ktorej sa deti dozvedeli aké je dôležité konzumovať zdravú a pestrú stravu.

Aj naďalej budeme pokračovať v našom úsilí vštepovať deťom správne stravovacie návyky, je však predovšetkým na rodičoch, aby v deťoch vypestovali návyk ku konzumácii zdravých a telu prospešných potravín.

Fotografie: 
Mohlo by vás zaujímať
Sous Vide (z franc. vo vákuu) je kuchárska metóda, pri ktorej sa potraviny pripravujú vo vzduchotesnom umelohmotnom obale vo vodnom kúpeli s kontrolovanou teplotou. Cieľom je zachovať prirodzenú chuť, šťavnatosť, textúru potravín a obmedziť straty dôležitých živín, ku ktorým dochádza pri varení pri vysokej teplote.
Kto si zakladá na výrobe čerstvých cestovín z kvalitných surovín, ale nemá čas alebo ďalšieho kuchára, by mal zbystriť pozornosť. Vajcia sliepok z voľného výbehu a talianska semolinová múka sú základom chladených cestovín Armando de Angelis. Cestoviny vyrábajú pomocou bronzových matríc, ktoré dodávajú vzhľad domácich cestovín.