Luxus na tanieri

Najobľúbenejšie morské plody na Slovensku sú bezpochyby krevety, medzi ktorými vynikajú krevety tigrie. Sú vhodnou súčasťou zdravého jedálnička a ich príprava je blesková. Bidfood po celom Slovensku rozváža krevety celé, nevylúpané a vylúpané, krevety surové a predvarené.

Krevety "Čierny tiger"

Krevety tigrie, latinsky Penaeus monodon, anglicky black tiger     (= čierny tiger) sú teplovodné krevety. Najprirodzenejšie sa vyskytujú v Indickom a Tichom oceáne, od východného pobrežia Afriky cez juhovýchodnú Áziu a sever Austrálie až do Pacifiku. Krevety sa najčastejšie dovážajú z farmových chovov z Vietnamu, Bangladéša a Indie.

Okrem tigrích kreviet Bidfood dováža aj krevety vannamei alebo garnely tichooceánske, lat. Penaeus vannamei, ang. white shrimp (= biela kreveta) a malinké kokteilové.

Aktuálny sortiment nájdete na mojBidfood.sk v kategórii Ryby  / Krevety

Široká ponuka tigrích kreviet

Krevety celé syrové aj predvarené

Bidfood ponúka celé tigrie krevety surové mrazené v rade kalibrov od najväčších 6/8 (šesť až osem kusov do jedného kg = čím menšie číslo, tým väčšie krevety) po najmenšie 21/30 (21 až 30 ks do kg).

 

Chvosty nevylúpané surové – easypeel

Nevylúpané krevety má Bidfood štandardne v úprave easypeel. Pancier chvostov kreviet je narezaný na chrbte a má vytiahnuté črievko. Tým pádom je chvost možné veľmi ľahko ošúpať a je ihneď pripravený na varenie. V ponuke sú chvosty nevylúpané surové mrazené od najväčších 6/8 (chvosty sa oproti celým krevetám počítajú do libry, tj. 454 g, čo odpovedá 13 až 18 kusom do kg) po najmenšie 16/20 (35 až 44 ks do kg).

 

Krevety vylúpané surové aj predvarené

Vylúpané krevety sú v ponuke surové mrazené 26/30 (57 až 66 ks do kg) a predvarené mrazené 26/30 a 31/40.Súčasť zdravého jedálnička

Z kreviet je možné pripraviť nespočetné množstvo výborných pokrmov. Príprava nie je náročná a k tepelnej úprave im stačí podľa veľkosti iba pár minút. Krevety uvarením sčervenajú kvôli prirodzenému obsahu astaxanthinu.

Krevety sa môžu restovať, smažiť, grilovať aj dusiť. Ich chuť najlepšie vynikne v kombinácii s cesnakom, bylinkami, citrónom, ázijským korením (chilli, koriander, kari alebo zázvor), bielym vínom alebo olivovým olejem.

Krevety majú vysoký obsah proteínov, omega-3 mastné kyseliny, vitamín B12, jód a ďalšie látky. Prospešné sú prevažne na pleť a zuby. Taktiež vďaka veľmi malému percentu tuku sú vhodnou súčasťou zdravého jedálnička.

Objednať môžete online po prihlásení na mojBidfood.sk (noví zákazníci musia vyplniť registračný formulár) alebo volajte na Zákaznícke centrum tel. 032/ 774 28 50, 0912 058 150.

Katalóg RYBY A MORSKÉ ŠPECIALITY

Patríme k najväčším a najstabilnejším dovozcom, spracovateľom a predajcom chladených a mrazených rýb na Slovensku.

V našom novom katalógu s názvom RYBY A MORSKÉ ŠPECIALITY sa dočítate množstvo dôležitých informácií, ktoré ste možno o rybách netušili. Nájdete v ňom taktiež celý rybí sortiment od sladkovodných rýb cez morské, až po mäkkýše či kôrovce.

Prelistujte si náš nový katalóg: RYBY A MORSKÉ ŠPECIALITY pdf.

Mohlo by vás zaujímať
Ďakujeme všetkým návštevníkom Bidfood Expo 2018 za stretnutie na najväčšej gastronomickej udalosti roka pre odbornú verejnosť v SR. Veríme, že sme Vás dokázali inšpirovať a ceníme si spätnú väzbu, ktorá nás motivuje k ďalšej práci.
Vážení obchodní partneri, prajeme Vám príjemné prežitie vianočných sviatkov a do nového roku 2019 Vám želáme hlavne veľa zdravia, šťastia a pracovných i osobných úspechov.