Kačacie a husacie hody

K jeseni neodmysliteľne patria husacie a kačacie hody, ktorých tradícia siaha až do nepamäti. Vychutnajte si túto vyše storočnú tradíciu plnú chutí a vôní s nami!

Objednať môžete online po prihlásení na mojBidfood.sk (noví zákazníci musia vyplniť registračný formulár) alebo volajte na Zákaznícke centrum tel. 032/ 774 28 50, 0912 05.
Kačica
Hus
Zemiakové lokše

Kačacie a husacie mäso je veľmi chutné mäso s vysokým podielom bielkovín. Obsahuje taktiež potrebné minerálne látky, vitamíny, a preto je toto mäso dobrou a chutnou voľbou. V našom širokom sortimente nájdete kačicu a hus vcelku, ako aj samostatné prsia a stehná.

Zemiakové lokše

K hodom okrem upečenej kačice či husi neodmysliteľne patria aj zemiakové lokše. Tradičné lokše sa pripravujú zo zemiakov, múky a soli. Rovnako ako mrazené, ktoré obsahujú 75% zemiakov a žiadne konzervanty ani iné látky.  Po upečení na panvici bez tuku sa potierajú husacím alebo kačacím tukom. Tanier s lokšami je dobré prikryť, aby lokša zvláčnela a prevoňala. Mrazené lokše od seba jednoducho oddelíte, necháte trochu povoliť a ohrejete cca 1 minútu v mikrovlnnej rúre alebo na panvici.

lokše
Lokše na sladko

Najjednoduchšie je lokše potrieť rozpusteným maslom a posypať práškovým cukrom, makom a zvinúť. Najobľúbenejšou sladkou klasikou sú lokše plnené slivkovým lekvárom, mletým makom a cukrom. Ako náplň je obľúbený taktiež džem, nutella, tvaroh a mleté vlašské orechy.

Inšpirujte sa našimi receptami na kačacie špeciality, ktoré nájdete na eshope mojBidfood.sk
Mohlo by vás zaujímať
Ďakujeme všetkým návštevníkom Bidfood Expo 2018 za stretnutie na najväčšej gastronomickej udalosti roka pre odbornú verejnosť v SR. Veríme, že sme Vás dokázali inšpirovať a ceníme si spätnú väzbu, ktorá nás motivuje k ďalšej práci.
Vážení obchodní partneri, prajeme Vám príjemné prežitie vianočných sviatkov a do nového roku 2019 Vám želáme hlavne veľa zdravia, šťastia a pracovných i osobných úspechov.