IKA – Medzinárodná olympiáda kuchárov a cukrárov 2016 ERFURT

V dňoch od 22. – 25.10. 2016 sa konala najprestížnejšia svetová gastronomická súťaž - Olympiáda kuchárov a cukrárov - IKA 2016 v Erfurte.

Organizátorom súťaže je Svetová organizácia kuchárskych a cukrárskych zväzov – WACS. Svoju premiéru mala už v roku 1900 a je najstarším a najväčším medzinárodným gastronomickým podujatím pre profesionálov, ale i  pre verejnosť. Stretáva sa tu špičková gastronómia, špičkové výrobky a je to zároveň aj prehliadka najnovších surovín a technológií.
 

Svoje skúsenosti, zručnosti si medzi sebou zmeralo viac ako 2000 kuchárov a cukrárov z 59 krajín celého sveta a ktorí pripravili 7000 porcií menu. Tým premenili výstavné haly v Erfurte na jednu veľkú reštauráciu.

Súťažilo sa v  týchto kategóriách:

  • „Súťažný výstavný stôl – Studený bufet“

  • „Kuchyňa národov – Teplá kuchyňa“


 

Súťažiaci svoju prácu a prácu svojich kolegov pozorne sledovali a inšpirovali sa nápadmi domácich i zahraničných kolegov. Ich výkony sledovali aj návštevníci tohto podujatia, ktorých bolo viac ako 28 000.

Slovenskú národnú gastronómiu reprezentoval Slovenský zväz kuchárov a cukrárov, ktorí sa na Slovensko vrátili s medailami na hrudi.  

Za jednotlivcov súťažil Peter Krištof člen Bidfood Gastroteamu v spolupráci so šéfkuchárom a vedúcim Bidfood Gastroteamu Marekom Madzikom a Milanom Polohom členom Bidfood Gastoteamu. Bojoval v  kategórii „súťažný výstavný stôl“, na ktorý si pripravil 4 druhy Finger food a 5 - chodové menu. Za svoj výkon si domov odniesol bronzovú medailu.
 

Pre kuchárov to bola veľká príležitosť na načerpanie nových inšpirácií a skúseností, utuženie gastronomických priateľstiev a potvrdenie odborných zručností na svetovej úrovni.

Mohlo by vás zaujímať
Ďakujeme všetkým návštevníkom Bidfood Expo 2018 za stretnutie na najväčšej gastronomickej udalosti roka pre odbornú verejnosť v SR. Veríme, že sme Vás dokázali inšpirovať a ceníme si spätnú väzbu, ktorá nás motivuje k ďalšej práci.
Vážení obchodní partneri, prajeme Vám príjemné prežitie vianočných sviatkov a do nového roku 2019 Vám želáme hlavne veľa zdravia, šťastia a pracovných i osobných úspechov.