Hviezdy zdravej výživy 2

Bidfood distribuuje radu tzv. superpotravín alebo výrobkov z nich. Tieto prírodné potraviny majú nezvyčajne vysoký obsah vitamínov, minerálov a špecifických látok. Vďaka tomu mimoriadne pozitívne pôsobia na ľudský organizmus. Nasledujúci text stručne predstaví bulgur, acai a tahini.

Objednať môžete online po prihlásení na mojBidfood.sk (noví zákazníci musia vyplniť registračný formulár) alebo volajte na Zákaznícke centrum tel. 032/ 774 28 50, 0912 05.
611620  Bulgur hrubý 4 x 500 g
400151 Acaico natural 5 x 200 g
741703 Tahini - sézamová pasta 1 x 454g

Bulgur

Bulgur je celozrnná predvarená pšenica. Pšeničné zrná sa najskôr vyperú, potom predvaria, usušia a nakoniec rozdrvia na menšie časti. Tie sa na sitách roztriedia podľa veľkosti a zabalia. Bulgur je cenený predovšetkým pre obsah vitamínu A, železa, fosforu, cenných stopových prvkov a minimálny obsah tuku. Chuť je mierne oriešková a veľmi príjemná. Bulgur je vhodný najmä ako príloha, súčasť šalátov, fašírok či polievok.

 

Acai

Acai berry rastie v Brazílii v dažďových pralesoch na palmách a je zbieraný ručne miestnymi domorodcami. Jedná sa o super zdravé ovocie – bohaté na antioxidanty, vlákninu, vitamíny a minerály.

Je vhodný do ovocných mís či smoothies. Produkt Acaico chutí výborne, pretože je dochutený glukózovým sirupom a extraktom z guarany.
 


 

Tahini

100% sezamová pasta s Kosher certifikátom vyrobená tradičným spôsobom bez konzervantov a bez chémie. Tahini je bohaté na vitamíny a minerály. Obsahuje vitamíny E, B1, B2, B3, B5 a B15. Tahini je jeden z najlepších zdrojov vápnika a rastlinných bielkovín.

Hodí sa do každého typu kuchyne ako doplnok k zálievkam na šalát, k mäsu, rybám, na prípravu hummusu, nátierok, zahustenie polievok atd.

Mohlo by vás zaujímať
Leto, slnko, chladený nápoj a grilovačka. Kombinácia, ktorá je už takmer klišé, no nikdy neomrzí. Okoreňte si túto predstavu, a to doslova. Koreniace zmesi Coronet dotiahnu chute grilovaného pokrmu do absolútnej špičky.
Rozmýšľate, ako doplniť či rozšíriť ponuku vo svojom podniku? Využite teplé pulty. Vďaka nim prilákate zákazníkov, ktorí ocenia, že svoje jedlo si nakombinujú presne podľa svojich požiadaviek. V spoločnosti Bidfood nájdete všetko, čo k tomu potrebujete. Navyše vám odporučíme dodávateľa gastrotechniky.