Hviezdy zdravej výživy 2

Bidfood distribuuje radu tzv. superpotravín alebo výrobkov z nich. Tieto prírodné potraviny majú nezvyčajne vysoký obsah vitamínov, minerálov a špecifických látok. Vďaka tomu mimoriadne pozitívne pôsobia na ľudský organizmus. Nasledujúci text stručne predstaví bulgur, acai a tahini.

Objednať môžete online po prihlásení na mojBidfood.sk (noví zákazníci musia vyplniť registračný formulár) alebo volajte na Zákaznícke centrum tel. 032/ 774 28 50, 0912 05.
611620  Bulgur hrubý 4 x 500 g
400151 Acaico natural 5 x 200 g
741703 Tahini - sézamová pasta 1 x 454g

Bulgur

Bulgur je celozrnná predvarená pšenica. Pšeničné zrná sa najskôr vyperú, potom predvaria, usušia a nakoniec rozdrvia na menšie časti. Tie sa na sitách roztriedia podľa veľkosti a zabalia. Bulgur je cenený predovšetkým pre obsah vitamínu A, železa, fosforu, cenných stopových prvkov a minimálny obsah tuku. Chuť je mierne oriešková a veľmi príjemná. Bulgur je vhodný najmä ako príloha, súčasť šalátov, fašírok či polievok.

 

Acai

Acai berry rastie v Brazílii v dažďových pralesoch na palmách a je zbieraný ručne miestnymi domorodcami. Jedná sa o super zdravé ovocie – bohaté na antioxidanty, vlákninu, vitamíny a minerály.

Je vhodný do ovocných mís či smoothies. Produkt Acaico chutí výborne, pretože je dochutený glukózovým sirupom a extraktom z guarany.
 


 

Tahini

100% sezamová pasta s Kosher certifikátom vyrobená tradičným spôsobom bez konzervantov a bez chémie. Tahini je bohaté na vitamíny a minerály. Obsahuje vitamíny E, B1, B2, B3, B5 a B15. Tahini je jeden z najlepších zdrojov vápnika a rastlinných bielkovín.

Hodí sa do každého typu kuchyne ako doplnok k zálievkam na šalát, k mäsu, rybám, na prípravu hummusu, nátierok, zahustenie polievok atd.

Mohlo by vás zaujímať
Sous Vide (z franc. vo vákuu) je kuchárska metóda, pri ktorej sa potraviny pripravujú vo vzduchotesnom umelohmotnom obale vo vodnom kúpeli s kontrolovanou teplotou. Cieľom je zachovať prirodzenú chuť, šťavnatosť, textúru potravín a obmedziť straty dôležitých živín, ku ktorým dochádza pri varení pri vysokej teplote.
Kto si zakladá na výrobe čerstvých cestovín z kvalitných surovín, ale nemá čas alebo ďalšieho kuchára, by mal zbystriť pozornosť. Vajcia sliepok z voľného výbehu a talianska semolinová múka sú základom chladených cestovín Armando de Angelis. Cestoviny vyrábajú pomocou bronzových matríc, ktoré dodávajú vzhľad domácich cestovín.