Hviezdy zdravej výživy 1

Bidfood distribuuje radu tzv. superpotravín alebo výrobkov z nich. Tieto prírodné potraviny majú mimoriadne vysoký obsah vitamínov, minerálov a špecifických látok. Vďaka tomu mimoriadne pozitívne pôsobia na ľudský organizmus. Dnes si predstavíme chia semienka, tekvicové jadrá, pohanku a brusnice.
Objednať môžete online po prihlásení na mojBidfood.sk (noví zákazníci musia vyplniť registračný formulár) alebo volajte na Zákaznícke centrum tel. 032/ 774 28 50, 0912 05.
541087 Chia semienka 1 x 1 kg
541081 Tekvicové jadrá lúpané 1 x 500 g
611621 Pohánka lúpaná tmavá 4 x 500 g
405042 Brusnice 1 x 2500 g

Chia semienka

Chia semienka sú zdrojom vitamínov, minerálov a aminokyselín. Silný antioxidant s vysokým podielom nenasýtených mastných kyselín Omega 3 a 6 v ideálnom pomeru. Odporúčame podávať v jogurte, ako súčasť ovocného pyré, s müsli alebo ako posyp ovocných a zeleninových šalátov.
 

Tekvicové jadrá

Jeden z najlepších prírodných zdrojov zinku, ktorý je potrebný na stavbu kostí a všetkých tkanív v tele. Taktiež sú významným zdrojom omega 3 mastných kyselín a zdrojom vitamínov A, E, D, B1, B2, B3,B5, B6, B12 a kyseliny listovej.

Z minerálov obsahujú okrem zinku ešte vápnik, železo, fosfor, mangán, meď, selén, draslík. Výborne chutia samotné, ale hodia sa aj do zeleninových šalátov. Skvelý doplnok dyňovej polievky.

Pohanka

Pohanka je jednou z mála bezlepkových obilnín. Pochádza z oblasti strednej Ázie. Obsahuje vysoký podiel bielkovín, sacharidov, tukov a vlákniny vo vhodnom pomere. Pohanka je cenená taktiež ako zdroj špecificky účinných látok, ktoré priaznivo pôsobia na tráviaci trakt, pečeň a kardiovaskulárnu sústavu. Je najlepším prírodným zdrojom rutínu, ktorý je dôležitý na pružnosť ciev.

Najčastejšie sa podáva ako príloha, ale je možné z nej pripraviť chutné kaše, nákypy, dezerty a rizotá.
 

Brusnice

Brusnice sa vyznačujú veľkým množstvom dôležitých živín, sú bohaté na vitamíny a minerály. Blahodarne účinkujú na imunitný systém a majú antioxidačné účinky. Slúžia ako prevencia proti niektorým typom rakoviny, zlepšujú funkciu imunitného systému, znižujú aj krvný tlak a riziko ochorenia močových ciest.

Ich využitie je obrovské. Hodia sa do šalátov, ovocného pyré, smoothie aj na pečenie alebo ako súčasť koláčov a dezertov.

Mohlo by vás zaujímať
Ďakujeme všetkým návštevníkom Bidfood Expo 2018 za stretnutie na najväčšej gastronomickej udalosti roka pre odbornú verejnosť v SR. Veríme, že sme Vás dokázali inšpirovať a ceníme si spätnú väzbu, ktorá nás motivuje k ďalšej práci.
Vážení obchodní partneri, prajeme Vám príjemné prežitie vianočných sviatkov a do nového roku 2019 Vám želáme hlavne veľa zdravia, šťastia a pracovných i osobných úspechov.