Hotové jedlá od podlahy

V Opave sa vyrába certifikované jedlo so svojím príbehom. Za všetkým stoja konkrétni ľudia. Niektorí tvoria nové výrobky, iní sa podieľajú na výrobe, ďalší sa starajú o technológie a výrobné objekty. Spoločne sa môžu pochváliť najprestížnejším certifikátom kvality IFS Food. Vo výrobe hotových jedál napríklad modernizáciou podláh a novými výrobkami.


 

Vo februári čakal celú opavskú výrobu audit pre udelenie medzinárodných certifikátov kvality IFS Food, kde sa vyrába obľúbená Prima zmrzlina, pečivo Bagetier, zeleniny Nowaco a hotové jedlá Dobroty babičky Kláry. Pre úspešné absolvovanie auditu sa musí preukázať dodržiavanie najvyšších hygienických, kvalitatívnych  štandardov a pravidiel pri výrobe potravín.

IFS Food je najvyšší  certifikát kvality, ktorý sa v súčasnosti udeľuje. Bidfood Opava s.r.o. prešiel týmto auditom na výbornú, vďaka tomu získal najlepšie hodnotenie podľa merítok IFS Food.

Držitelia certifikátu musia svoju spôsobilosť  každoročne obhajovať v rámci overovacích auditov. Podmienky pre obhájenie  certifikácie IFS Food sa každoročne sprísňujú a reflektujú  stále vyššie a vyššie požiadavky zo strany zákazníkov.
 

Modernizácia výroby hotových jedál

[Bidvest Opava | výroba hotových jedál | rekonštrukcia podláh 2014]


Získanie certifikátu bolo podmienené stovkami požiadaviek, medzi nimi i rekonštrukciou podláh o ploche cca 1 000 m² vo výrobnej hale hotových jedál a pečiva. Táto náročná renovácia začala na konci roku 2014 demontážou všetkého strojného zariadenia a technológií, po ktorých nasledovalo búranie pôvodných podláh. 

V celej hale bol následne nainštalovaný najmodernejší kanalizačný systém, položený podkladový betón a finálny povrch UCRETE, ktorý je považovaný za Mercedes medzi priemyselnými podlahami. Splnenie tejto neľahkej úlohy sa podarilo uskutočniť za 35 dní,  vrátane opätovnej montáže a sprevázdkovanie technológií na výrobu.


 

Nové lístkové cesto

Popri certifikácii vyžaduje úpravu výrobných objektov a technológií taktiež vývoj. Ľudia v Bidfoode stále navrhujú nové výrobky, spúšťajú nové technológie a inovujú obaly. Čo nového v poslednej dobe priniesla výroba hotových jedál?


 

K obľúbenému lístkovému cestu v slovenskej premiére pribudla jeho  nová a zdravšia  verzia – cereálna.
Cereálne lístkové cesto obsahuje semienka ľanu, ovsené vločky, pšeničné klíčky a taktiež slnečnicové semienka, ktoré pečením získavajú príjemnú orieškovú príchuť.

Všetky lístkové cestá nájdete po prihlásení do online veľkoobchodu potravín mojBidfood.sk v kategórii Lístkové cestá:


Lístkové cesto cereálne 36 x 400 g 


 

Úspešné hotové jedlá

V Opave pripravili pre gastronomické prevádzky novinku v podobe lahodných  kuracích rezníčkov. Mierne osolené innerfilety (vnútorné časti) z kuracích pŕs v trojobale chutia rovnako ako domáce. Vďaka svojim nepravidelným tvarom tak i vyzerajú. Sú vhodné ako detské menu, na rauty, do jedální či iba tak na zahryznutie k pivu.

S rovnakým cieľom vznikli taktiež chrumkavé kuracie guľôčky. Obsahujú minimálne 50% kuracích pŕs, 20% strúhaného eidamu a zvyšok tvorí trojobal z chrumkavých kukuričných lupienkov, ktoré na rozdiel od strúhanky nesajú olej. Vďaka lupienkom získajú guľôčky po usmažení či upečení v konvektomate krásnu zlatistú farbu.
 


Novinky z kuracieho mäsa v e-shopu mojBidfood.sk
Kuracie rezníčky predsmažené NOWACO 1 x 3 kg 
Kuracie guľôčky so syrom obaľované kukuričných lupienkoch NOWACO 1 x 3 kg

Babičkine tvarohové knedlíky marhuľové

K produktom medzi malobaleniami pribudla novinka - Marhuľové knedličky z tvarohového cesta. K rýchlemu obedu alebo večeri stačí jedlo uvariť vo vode a  dozdobiť  tvarohom či opraženou strúhankou a cukrom.

Nový výrobok z opavského závodu nájdete v e-shope mojBidfood.sk Babičkine tvarohové knedlíky marhuľové

Babičkine tvarohové knedlíky marhuľové 10 x 320 g (dostupné len pre maloobchod).

Mohlo by vás zaujímať
Jahodové knedličky z tvarohového cesta s jogurtom, obaľovaný eidam v tvare dinosaura či nemleté kuracie rezne? Špeciálne pre našich malých stravníkov pripravili v opavskom Bidveste najobľúbenejšie detské jedlá.
Polievka je základ každého obeda. Správna polievka musí byť uvarená z dobrých a poctivých surovín. Značka Dobroty babičky Kláry preto prichádza na trh s absolútnou novinkou. Mrazené polievky stačí vyklopiť z praktického kelímku, mierne zriediť a zohriať.