Cooking Show so Zdeňkom Pohlreichom

Keď sa spojí popredný český šéfkuchár a najväčší distribútor potravín na Slovensku, môže vzniknúť celkom zaujímavý projekt. Živým príkladom toho je gastronomická prezentácia - Cooking show, ktorá sa konala 19. marca 2014 v hoteli Tenis vo Zvolene.


 

Spoločnosť Bidfood Slovakia v spolupráci so známym šéfkuchárom Zdeňkom Pohlreichom pripravili jedinečnú kuchársku show, na ktorej sa pozvaní zákazníci mohli presvedčiť, ako sa dajú pripraviť delikatesy z vyzretého austrálskeho steakového mäsa.

Práve odležanou Austráliou sme chceli ukázať že dobrý steak/minútka sa dá pripraviť aj z iných rezov a za nižšie vstupné náklady. Vo všeobecnosti zákazníci nevedia ako s takýmto mäsom pracovať. Cieľom prezentácie bolo, aby sme zvyšovali vzdelanie v tomto smere a ukázali, že tu nie je len Južná Amerika, ale aj mäso s iným pôvodom. Taktiež sme chceli upriamiť pozornosť na to, že niektoré rezy z austrálskeho mäsa sa dajú použiť aj v tradičnej kuchyni (napr. chuck tender na prípravu sviečkovej na smotane s knedľou a stir fry so zeleninou, oyster blade na ragú, dusené hovädzie na zelenine atď ).

Výhody použitia austrálskeho odležaného mäsa sú: rýchlejšia príprava, mäso je zaručene mäkké a šťavnaté.

Priebeh akcie Vám prinášame v krátkom zostrihu a v priložených fotkách.

Fotografie: 
Mohlo by vás zaujímať
Ďakujeme všetkým návštevníkom Bidfood Expo 2018 za stretnutie na najväčšej gastronomickej udalosti roka pre odbornú verejnosť v SR. Veríme, že sme Vás dokázali inšpirovať a ceníme si spätnú väzbu, ktorá nás motivuje k ďalšej práci.
Vážení obchodní partneri, prajeme Vám príjemné prežitie vianočných sviatkov a do nového roku 2019 Vám želáme hlavne veľa zdravia, šťastia a pracovných i osobných úspechov.